HONOR ET GLORIA, UTILITAS

09 груд. 18:41 |

Перший всеукраїнський турнір класичних судових дебатів із кримінального права на честь професора Станіслава Яценка: підсумки проведення

(5 )

11836777 686833424751677 5120189046287009154 n19 та 20 листопада 2015 року Департамент національних судових дебатів Дебатклубу юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з Київським осередком Ліги студентів АПУ вперше провели І Всеукраїнський турнір класичних судових дебатів із кримінального права, що названо на честь професора Станіслава Сергійовича Яценка.

1

У Головному навчальному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка зустрілись для проведення усних раундів 14 найкращих команд зі всієї України, які складались зі студентів юридичних спеціальностей. Зокрема, 7 команд захищали честь КНУ імені Тараса Шевченка, по 2 команди – Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Львівського національного університету імені Івана Франка, а також по одній команді утворили студенти Донецького національного університету, Запорізького національного університету та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

2

Турнір передбачав змагання студентів як в усній формі шляхом проведення модельних засідань Європейського суду з прав людини, так і в письмовій – команди викладали правові позиції заявника та уряду щодо двох заданих наперед фабул. Під час усних раундів учасники виконували ролі представників сторін (заявника та України) перед умовним судом, що складався із викладачів та практиків.

3

Головним суддею турніру став к.ю.н., професор кафедри кримінального права та кримінології Шапченко Сергій Дмитрович. До суддівського корпусу увійшли також професор Хавронюк М. І.,  доценти Усатий Г.О., Давидович І.І., Волинець Р.А., Куцевич М.П., асистенти Ткаченко В.В., Куцевич О.П., Птащенко Д.С., аспіранти Айдинян А.В. та Наумчук Н.В. Серед практиків участь у якості судді турніру взяли адвокати Дорошенко К.К., Татієв І.О., Маліневський О.М. та детективи Національного антикорупційного бюро України Васильчук В.А. та Олійник Ф. А.

Тематикою турніру було обрано порушення положень Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод при застосуванні спеціальної конфіскації та заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб при притягненні фізичних осіб до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних злочинів.

4

За результатами письмової частини турніру та двох відбіркових раундів 19 листопада визначено вісімку кращих команд турніру, які мали можливість позмагатись за призові місця 20 листопада у чвертьфіналі, півфіналі та фіналі. У підсумку третє місце посіли дві команди – «DuraLex» (ЛНУ ім. І. Франка) у складі Демчука Павла і Гарасимчука Назарія та «Правознавці» (КНУ ім. Т. Шевченка), до якої увійшли Ніколов Дмитро, Дурова Оксана та Антонюк Микола

5

6

У фіналі змагались команди «Закон і порядок» (НЮУ ім. Я.Мудрого) у складі Туваклієвої Мадіни, Ходарєвої Віолети та Черненка Ярослава та «V&V» (КНУ ім. Т.Шевченка), яку утворили Ісакова Вікторія та Хілініченко Віктор. Перемогу здобула команда «V&V».

7

8

9

Кращим промовцем відбіркових раундів та всього турніру у цілому стала Туваклієва Мадіна, студентка 3 курсу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а кращим промовцем фіналуІсакова Вікторія, студентка 4 курсу юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка.

10

Однак на турнірі із кримінального права сезон національних судових дебатів на юридичному факультеті не закінчується: вже цієї весни відбудеться VII Всеукраїнський турнір із модельних судових дебатів із земельного та аграрного права. А любителям кримінального права також не доведеться довго чекати – лише до наступної осені, оскільки саме тоді буде проведено ІІ Всеукраїнський турнір класичних судових дебатів із кримінального права на честь професора Станіслава Яценка.

Підготувала Тімея Сегеді, студентка 1 курсу магістратури, організатор І Всеукраїнського турніру класичних судових дебатів із кримінального права на честь професора Станіслава Яценка

2286 Останнє редагування 12 січ. 12:02 |

Коментарі