HONOR ET GLORIA, UTILITAS

30 трав. 18:08 |

20 травня відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання державотворення в Україні» до Дня науки юридичного факультету

(1 Голосувати)

Студентська, аспірантська та викладацька спільнота юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка завжди переймалася долею вітчизняної науки, не залишалась осторонь обговорення проблемних питань права та пошуку їх рішень. Майбутнє країни напряму залежить від зацікавленості молоді в розбудові держави та поширенні правової культури, її піднесенні в суспільстві. Сміливі ідеї та наснага до пошуку відповідей на актуальні запитання сьогодення – саме такими рисами наділені сучасні науковці, які наполегливо працюють та впевнено крокують до позитивних змін.

З гордістю можна зазначити, що юридичний факультет завжди був оплотом правничої думки, осередком для співпраці юристів-науковців. Про це говорить чимала кількість наукових заходів, що щорічно збирають десятки та сотні світлих голів у стінах закладу. Такою важливою подією слід назвати Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні питання державотворення в Україні», що за багато років стала чудовою традицією для факультету.

Захід, присвячений Дню науки юридичного факультету, що вже другий рік підряд організовується Радою молодих вчених юридичного факультету та Науковим товариством студентів, відбувся 20 травня на базі юридичного факультету. Наукова конференція об’єднала студентів, викладачів та наукових співробітників з понад шістдесяти державних та приватних ВНЗ України, Республіки Білорусь, Казахстану, Естонії, США. Зокрема, з доповідями в різних секціях виступили закордонні гості-представники таких закладів освіти та науки: Гомельський державний університет імені Франциска Скорини, Академія управління при Президенті Республіки Білорусь, Полоцький державний університет, Національний центр законодавства і правових досліджень Республіки Білорусь, UniversityofArkansas (США), UniversityofTartu (Естонія), ZhetysuStateUniversityn.a. I. Zhansugurov (Казахстан), Костанайський державний педагогічний інститут (Казахстан).

Також до роботи конференції долучилось і чимало гостей з українських ВНЗ, зокрема: Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Запорізького національного університету, Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Інституту кримінально-виконавчої служби, Київського університету права НАН України, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національної академії внутрішніх справ, Національної академії прокуратури України, Національної академії Служби безпеки України, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Острозька академія», Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного університету «Одеська юридична академія», Університету державної фіскальної служби України, Хмельницького університету управління та права, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича та ін.

До участі у заході долучилися не лише студенти, викладачі та наукові співробітники університетів майже з усіх областей України, а й успішні практикуючі юристи, з їх числа судді, адвокати, працівники органів прокуратури. Щодо нашого університету, то варто зазначити, що до співпраці та обговорення доєдналися представники як юридичного факультету, так і зацікавлена молодь з Інституту міжнародних відносин та Військового інституту Університету.

Урочисте відкриття конференції відбулось в аудиторії 329 Червоного корпусу, – на пленарному засіданні учасників, де з доповідями на цікаві та актуальні теми виступили декан юридичного факультету Іван Сергійович Гриценко та професорсько-викладацький склад факультету. З вітальним словом до учасників конференції звернулись заступник декана юридичного факультету Олеся Олександрівна Отраднова та Голова Ради молодих вчених факультету ІринаСергіївна Сахарук.

Після перерви розпочалася робота по секціях, ефективну роботу яких забезпечували модератори та секретарі секцій, представники оргкомітету. Учасники мали змогу презентувати власні наукові доробки, вислухати колег, отримати поради та зауваження щодо досліджень, почерпнути нову інформацію у 16 напрямках. На початку засідання більшості секцій викладачі та практикуючі юристи у різних сферах права провели майстер-класи щодо важливих проблемних питань відповідно до тематики роботи секції. За результатами виступів було визначено переможців за кожним напрямом, а нагородження відбулося на урочистому закритті науково-практичної конференції.

Участь у щорічному заході «Актуальні проблеми державотворення в Україні» дедалі більшої кількості представників ВНЗ та наукових установ з майже всіх куточків нашої країни та іноземних гостей свідчить про важливу роль конференції у розвитку науки. Зацікавленість молоді в актуальних правових проблемах та пошуку їх вирішення  неодмінно призведе до успішного розвитку правової освіти, культури та науки. Адже саме небайдужість нового покоління юристів до розв’язання насущних проблем та майбутнього нашої незалежної держави здатні до реальних змін на краще у сфері науки та розбудови держави.

Прес-центр Ради молодих вчених юридичного факультету:

Текст – Ксенія Лотош,

Фото – Анастасія Ротаєнко, Наталія Стукан

2717 Останнє редагування 30 трав. 18:57 |

Коментарі