HONOR ET GLORIA, UTILITAS

25 квіт. 16:35 |

Форум «Наукове життя й професійне зростання студентства та молоді» до 2-х річчя Ради молодих вчених юридичного факультету

(0 )

Два роки тому, 22 квітня за розпорядженням декана юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка засновано Раду молодих вчених юридичного факультету – центр сприяння професійному зростанню молодих науковців, розвитку їх ідей та потенціалу.
Основною метою проекту стали активізація та організація науково-дослідної діяльності, популяризація науки серед молоді та сприяння міжвузівському науковому співробітництву молодих вчених. За короткий час об’єднання досягло значних успіхів, сформувало пріоритети своєї діяльності та подальші шляхи розвитку. Саме тому 21 квітня на базі юридичного факультету відбувся урочистий захід, присвячений висвітленню діяльності РМВ факультету та згрупуванню студентських наукових ініціатив, їх об’єднанню з метою взаємної співпраці.
Форум «Наукове життя й професійне зростання студентства та молоді: досвід і перспективи самоорганізації» зібрав зацікавлених студентів, аспірантів та викладачів разом на кілька годин, зануривши їх у світ науки та перспектив. Проте, досвід, цінна інформація та корисні поради, отримані за цей проміжок часу неодмінно знадобляться та допоможуть учасникам заходу в подальшій науковій діяльності.
Відкрили захід із надихаючими промовами та побажаннями успіхів та нових можливостей для розвитку Ради та видатних досягнень на поприщі науки членів осередку Голова РМВ факультету к.ю.н. Ірина Сахарук, проректор з науково-педагогічної роботи (виховної роботи) Університету к.ю.н. В’ячеслав Шамрай, Голова РМВ Університету д.біол.н. Ганна Толстанова, та заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків д.ю.н. Олеся Отраднова.
Ірина Сахарук, Голова Ради молодих вчених юридичного факультету, поділилася історією організації, досвідом розвитку проекту та основними труднощами, що виникали на початкових етапах роботи, розповіла про структуру та напрямки діяльності Ради. Пріоритетними завданнями функціонування об’єднання молодих науковців, зокрема, визначено подальшу інформаційну роботу, сприяння організації міжгалузевої науково-дослідної діяльності молодих вчених та міжвузівського наукового співробітництва. А для кращого розуміння основних потреб, недоліків та перспектив подальшого розвитку Ради молодих вчених юридичного факультету нещодавно проведено опитування серед молодих вчених. Результати даного анкетування були оголошені на заході, а також чимало уваги Голова Ради приділила ініціативам розвитку кожного напряму роботи, проблемі об’єднання всіх студентських та молодіжних наукових ініціатив на факультеті.
Провідною метою форуму стало не лише ознайомлення учасників з діяльністю РМВ юридичного факультету, але і бажання відкрити нові перспективи, поширити корисну інформацію та залучити зацікавлених осіб до розвитку науки та досліджень. Тому, захід складався з трьох секцій: доповіді, присвячені діяльності РМВ юридичного факультету, виступи очільників наукових гуртків та презентація проектів самоорганізації студентів факультету у сфері науки та професійного зростання.
Виступи талановитих організаторів, успішних науковців і лідерів були сповнені самовіддачі та прагненням змінити нинішній стан речей, відкрити світ науки друзям та гостям заходу, надихнути юних правознавців на нові звершення та доробки. Усі присутні почерпнули для себе щось корисне: інформацію про особливості отримання грантів, премій та стипендій для молодих вчених, можливості академічної мобільності та міжнародного обміну досвідом.
Ряд проектів, організованих Радою молодих вчених юридичного факультету, викликали чималий інтерес. Зокрема це заходи, спрямовані на підвищення правової освіти серед студентів та викладачів неюридичних спеціальностей. Також присутні ознайомилися з роботою Наукового товариства студентів факультету. Студенти та керівники наукових гуртків ділилися поглядами на основні проблеми діяльності гуртків, засоби мотивування студентів до залучення до їх роботи та досвідом самоуправління студентів – заступників керівників наукових гуртків.
Третя секція, по суті, стала платформою для презентації та початку співпраці різноманітних студентських та молодіжних ініціатив наукового та професійного спрямування. До участі в форумі долучилось чимало наполегливих та успішних студентів, що прагнуть розвиватися та працювати у сфері науки та професійного зростання. А їх цікаві й корисні проекти допомагають молодим правознавцям, нашим колегам, досягти успіху та привносити свій вклад у розвиток вітчизняної правової науки.
Форум Ради молодих вчених юридичного факультету об’єднав багато світлих голів, розумних та видатних особистостей, готових до плідної співпраці та постійного саморозвитку. Учасники ділились досвідом, корисними відомостями чи порадами, допомагали один одному зарядитись енергією для майбутніх звершень. Яскраві приклади успішної діяльності в тих чи інших напрямках обов’язково надихнули когось до роздумів та пошуків теми для подальших досліджень. Кожен почерпнув щось корисне для себе, знайшов відповіді на важливі запитання. Адже це і є одним із головних завдань таких осередків науки як Рада молодих вчених юридичного факультету – надихати молодих науковців та допомагати у їх дослідженнях.

Прес-центр Ради молодих вчених юридичного факультету:
Текст – Ксенія Лотош, студентка 4 курсу
Фото – Анастасія Ротаєнко, студентка 2 курсу
Кирило Король, студент 3 курсу

IMG 4379

IMG 4380

IMG 4401

IMG 4441

IMG 4528

5307

Коментарі