Версія для друку
15 квіт. 15:48 |

П’ята зустріч в рамках Школи молодого науковця Ради молодих вчених юридичного факультету

(0 )

8 квітня відбулась п’ята зустріч в рамках Школи молодого науковця, присвячена темі: «Методологія написання наукової статті». Також учасники поговорили про практичну обумовленість наукових досліджень, продовжили роботу в рамках рубрики «Я маю досвід і залюбки ним поділюся». Окрім постійного спікера Школи, д.ю.н., професора Володимира Михайловича Бевзенка, виступили й інші доповідачі: к.ю.н., доцент Олег Анатолійович Заярний та учасник нашої Школи Наталія Наумчук. Було презентовано ще одну рубрику в рамках Школи: «Ви запитуєте – ми відповідаємо», в рамках якої будуть розглядатись ті питання, які найбільше цікавлять учасників та які вони зазначають в анкетах за результатами кожного засідання.

Розпочалось засідання з виступу професора Володимира Бевзенка в межах рубрики: «Ви запитуєте – ми відповідаємо». Цього разу торкнулись трьох основних запитань учасників: «Чи дійсно добре написана магістерська робота може стати значним доробком в подальшому дисертаційному дослідженні?», «Як правильно оформити наукову новизну (як до неї дійти)?», «Як досягати успіху, все встигати та навчитись говорити «ні». Третє запитання виявилось особливо актуальним для багатьох присутніх та викликало жваву дискусію.
Розглядаючи питання «Методологія написання наукової статті», Володимир Михайлович розповів про алгоритм написання наукової статті, її структуру та способи написання. Учасники отримали практичні поради, як переконатись у життєздатності обраної теми наукової статті, як сформулювати тему та з чого розпочинати процес написання. Досить детально було обговорено способи написання наукової статті: послідовне, вибіркове та послідовно-вибіркове.
Наступним в межах засідання виступив к.ю.н. Олег Заярний з темою: «Практична обумовленість наукових досліджень або як підготувати практично корисне дослідження». Зокрема, Олег Анатолійович розповів про структуризацію наукових досліджень відповідно до викликів та потреб практики, надав практичні поради учасникам, як обирати практично корисну тематику досліджень в аспекті практики та міжнародних програм обміну.
В межах рубрики «Я маю досвід і залюбки ним поділюся» виступила Наталія Наумчук, спірант кафедри кримінального права та кримінології, яка поділилась власним досвідом написання дисертації та порадами, як оптимізувати процес наукової роботи в аспірантурі.
Наприкінці зустрічі традиційно було проведено опитування учасників щодо здійснення їх очікувань від лекції, побажань та зауважень, які є основою для покращення нашої роботи в рамках Школи.

Ірина Сахарук,
Голова Ради молодих вчених юридичного факультету
Фото – Анастасія Ротаєнко, студентка 2 курсу юридичного факультету

3m3utZF092Y

9V NzW1dNMc

Eqfziyqb T8

h5RKVA1Jh34

kSUKnbb4JzA

M4M7botTtAo

2863