HONOR ET GLORIA, UTILITAS

08 квіт. 15:33 |

Мистецтво успішних публічних виступів: тренінг Володимира Зубченка на базі Ради молодих вчених юридичного факультету

(0 )

Для успішної побудови кар’єри важливо розвивати комунікативні навики. У сучасному світі ледь не визначальним фактором у багатьох сферах життя є вміння правильно спілкуватися, переконувати та бути хорошим оратором. Саме тому 5 квітня в 427 аудиторії Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася дуже яскрава і незвичайна подія присвячена даній тематиці. Вперше Ради молодих вчених юридичного та механіко-математичного факультету провели спільний захід: тренінг «Базові техніки публічного виступу та проекти, які перемагають». 

Неперевершеним і блискучим лектором заходу був Володимир Зубченко. Ця харизматична людина не тільки оратор бізнес-тренінгів і успішний спікер багатьох майстер-класів, а ще й кандидат фізико-математичних наук, Голова РМВ механіко-математичного факультету. Слухачі зібралися, щоб дізнатися техніки публічного виступу та презентації, здобути практичні навички і позбутися страху та хвилювання перед промовами.
Захід розпочався досить неординарно, - з математичних задач та командних ігор. Ніхто не очікував, що доведеться малювати різнокольоровими фломастерами, взаємодіяти у команді з незнайомими людьми і презентувати свій проект на всю аудиторію. Це завдання спочатку викликало хвилювання і сміх, але потім усі команди дуже активно брали участь, і кожен намагався докласти зусиль до виконання спільного завдання. Чотири команди успішно та креативно впоралися. Заодно пропрацювали основні помилки при виступі і на практиці змогли зрозуміти від чого залежить успіх презентації. Лектор пояснив як зробити так, щоб глядачі зрозуміли і почули тих хто виступає.
Після активної співпраці та практичних завдань почалася теоретична частина. Хоча, насправді увесь тренінг був побудований на спеціальних завданнях і життєвих прикладах. Проте, теоретичні аспекти тільки підкріплювали нові знання. Пан Володимир роз’яснив, що таке конгруентність, навіщо вживати різноманітні епітети та синоніми у своїх промовах. На прикладах було показано чому важливо чітко і лаконічно висловлюватися, особливо під час виступів, на співбесідах чи просто у деяких життєвих моментах.
Лектор дав пояснення основних принципів психолінгвістики. Багато інформації будо сказано про інтерактиви, що покликані спонукати слухачів до активної співпраці. Дискусії велися і про презентації: вигляд, зміст, форму, наповнення, якість та текст на слайдах.
Дуже зацікавила частина лекції про самого спікера. Роль відіграє не тільки зовнішній вигляд і зміст того про що йдеться, а й тембр і гучність голосу, емоції, жести. Навіть погляд і постава вирізняють талановитого лектора. Спікеру важливо проявляти повагу до тих хто його слухає, правильно тримати дистанцію та погляд на аудиторії, вести з нею спільний діалог. Одна неправильна фраза, жест чи інтонація може зіпсувати атмосферу. А от приєднання до аудиторії і пошуки контакту з нею є значним етапом кожної успішної презентації.
Доповідач за дві з половиною години поділився цілою низкою порад, а найважливіша настанова – бути щирим з публікою. Кожній людині слід розвивати впевненість у собі, не боятися говорити гучно і чітко. Не треба лякатися запитань публіки, варто лише розправити плечі і спокійно донести інформацію. Для оратора час летить непомітно, тому слід уникати надмірного завантаження інформацією, чергувати вже знайомі знання з новими.
Майстер-клас дав багаж нових знань і навичок для слухачів, усі навчилися чомусь новому. Надихнув на нові звершення і Володимир Зубченко, що є яскравим прикладом талановитого промовця, знавця своєї справи та просто харизматичної людини. Бажаємо йому успіхів і висловлюємо величезну подяку за яскраво проведений з користю час!

Прес-центр Ради молодих вчених юридичного факультету:
Текст - Вероніка Дятленко, студентка 4 курсу
Фото – Наталія Стукан, студентка 4 курсу

eTfZu1F6tUs

FIkyH8jBU U

j1CIJ GwKYA

N1dPA8u1i9g

2400

Коментарі