HONOR ET GLORIA, UTILITAS

30 груд. 20:50 |

23 грудня 2015 р. Радою молодих вчених юридичного факультету було проведено інформаційний захід «Навчання та наукові дослідження за кордоном: можливості для студентів та молодих вчених»

(0 )

На прикладі успішного досвіду наших колег ми намагались показати, що навчання за кордоном – це реальність, а не мрія. Захід розпочався із презентації історій успішного навчання за кордоном. Так, студенти магістратури юридичного факультету Юлія Михайлюк (навчалась в Mykolas Romeris University 2012-2013 рр. (Vilnius, Lithuania) та Віктор Карпанасюк (Nazareth Colledge of Rochester 2014-2015 рр. (New York, USA) зосередили свою увагу на тому, як виграти грант на навчання, чи допомагає закордонний освітній досвід в отриманні ступеня «магістра права» та пошуку роботи в Україні.

20151223 140025

DSC 0242

Про власний досвід стажування за кордоном, а одночасно і про освітні та наукові можливості створеного на юридичному факультеті Центру німецького права розповів директор Центру Роман Мельник, д.ю.н., професор, стипендіат фонду Alexander von Humbold (2013 р.), що також проходив наукові стажування в університеті ім. Георга-Августа (м. Геттінген, Німеччина) за підтримки DAAD у 2004, 2007, 2010 рр. Виступ розпочав з тези: «Той, хто не знає як функціонує сучасний світ, ніколи не зможе змінити життя на краще у своїй країні». Роман Сергійович розповів про заходи, які заплановано у 2016 р. Центром німецького права як на базі факультету, так і за кордоном.

DSC 0246

DSC 0249

Олена Шаблій, д.філол.наук, керівник Центру міжкультурної фахової комунікації та гармонізації термінології при корпорації "Науковий парк Київський університет імені Тараса Шевченка", звернула увагу присутніх, що для участі в міжнародних заходах у Німеччині знання німецької мови бажане, однак не обов'язкове. Оленою Анатоліївною було анонсовано на вересень початок на базі Центру німецького права курсу німецької мови як базового рівня, так і юридичної німецької.

DSC 0253

DSC 0255

Юлія Лемеш, випускниця юридичного факультету 2009 р., а сьогодні менеджер з правової підтримки корпоративних питань у Imperial Tobacco Ukraine розповіла про своє навчання у Queen Mary, University of London (UK) та відмінності у системі освіти Великобританії та Україні, головна з яких полягає в тому, що в Англії метою освіти є навчити мислити критично. У 2010 р. Юлія Борисівна стала переможцем пілотного проекту Фонду Віктора Пінчука World Wide Studies, за допомогою якого і отримала більшу частину коштів для навчання в Лондоні, де в подальшому також протягом року пройшла стажування. Також пані Юлія презентувала новий проект Ukraine Global Scolars, що має на меті допомогти школярам отримати гранти для навчання за кордоном.

DSC 0256

DSC 0264

Іван Ромащенко, випускник юридичного факультету 2009 р., на сьогодні к.ю.н., асистент кафедри цивільного права юридичного факультету розповів про своє навчання у Leiden University (the Netherlands) 2011-2012 рр., яке також стало можливим завдяки World Wide Studies Фонду Пінчука. Іван Олегович свою увагу зосередив на тих інформаційних ресурсах, які допомогли йому обрати кращий варіант для навчання за кордоном, надав практичні поради для підготовки документів на грант чи стипендію. Також він розповів і про спільноту World Wide Studies, що продовжує підтримувати своїх випускників, організовує для них пізнавальні освітні проекти.

DSC 0270

Остання історія успішного навчання була презентована Тетяною Соколан, аспірантом юридичного факультету, яка навчалась у University of Connecticut (USA) 2011-2012 рр., а також проходила наукове стажування в Німеччині за підтримки DAAD. Тетяна Сергіївна поділилась корисними посиланнями на існуючі стипендіальні програми та проекти. Особливу увагу зосередила на підготовці документів для участі в будь-якому міжнародному конкурсі, зокрема навела приклади, як правильно писати есе, рекомендаційний лист, CV, і що у них писати не варто для позитивного результату.

DSC 0276

На завершення заходу виступила Олеся Отраднова, д.ю.н., заступник декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків з темою: «Навчання за кордоном: чим допомагає університет?». Олеся Олександрівна розповіла про міжнародні програми, які організовуються зусиллями факультету та університету, а також про інформаційні ресурси, які допоможуть отримати корисну інформацію про навчання та стажування за кордоном. Також було презентовано створений нещодавно в університеті Центр академічної мобільності, метою якого є надання всебічної підтримки студентам та молодим вченим для участі в навчанні/стажуванні за кордоном.

Сподіваємось, цей захід став дійсно корисним для учасників, показав, що варто пробувати свої сили, тим більше, як зазначав чи не кожен з виступаючих, відмова в участі в певній програмі, - це не поразка, а лише досвід для майбутніх спроб!

Фото - Наталія Стукан, прес-центр Ради молодих вчених юридичного факультету,

текст - Ірина Сахарук, Голова Ради молодих вчених юридичного факультету.

2772 Останнє редагування 30 груд. 21:03 |

Коментарі