HONOR ET GLORIA, UTILITAS

22 лист. 22:51 |

Знайомство з програмою «Горизонт 2020» та напрямом «Дії Марії Склодовської-Кюрі»

(0 )

20 листопада у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка пройшла інформаційна сесія в рамках Програми «Горизонт 2020» за напрямком «Дії Марії Склодовської-Кюрі». Захід відбувся за участі Ради молодих вчених юридичного факультету та Національного контактного пункту напрямку. Доповідач Нікуліна Вікторія, співробітник центру та координатор згаданого напряму, розповіла учасникам про особливості програми «Горизонт 2020», сферу її діяльності в Україні. Важливим та цікавим моментом для слухачів лекції стало знайомство з основними правилами участі у стипендіальних конкурсах «Горизонту 2020», специфікою оформлення наукових робіт та заявок, умовами виплати стипендій.

Загалом метою даної програми є популяризація наукової діяльності та впровадження її у життя, рішення актуальних проблем суспільства і співпраці держав та установ із талановитими науковцями. Програма працює за різними векторами. Про один з них, а саме про напрям «передова наука», що відомий також як «Дії Марії Склодовської-Кюрі», йшла мова на зустрічі. 3 березня 2015 року Україна стала її членом, що дає можливість використовувати усі фінансові можливості програми, які будуть надаватися до 2020 року у країнах-учасницях. Подати заявку та отримати відповідне фінансування можуть як початківці, так і досвідчені науковці.

Щорічна програма включає у себе отримання індивідуальних стипендій, що видаються окремим дослідникам для реалізації їх проектів. Можна отримати як міжнародну, так і європейську стипендію за різними напрямами. Для цього потрібні інноваційні ідеї та зацікавленість конкретної установи країни ЄС. Для оцінювання проектів існує окремий комітет за напрямками діяльності, одним із яких є суспільні і гуманітарні науки.

Немалий інтерес також викликають програми обміну персоналом та з інноваційної підготовки. У межах обміну можуть брати участь науковий, адміністративний та технічний персонал. Ініціатива буде корисною для отримання безцінного досвіду і підвищення кваліфікації працівників. Наступна ж програма покликана підготувати науковця в термін до трьох років. Цікавим є те, що брати участь можуть не тільки початківці, а й досвідчені дослідники у тій чи іншій сфері. Підготовка може здійснюватися також у вигляді надання відповідної стипендії для проведення конкретного дослідження з обраної тематики. Окремо варто згадати про співфінансування як один із напрямів даної програми. Суть в тому, що крім стипендії, науковець отримує грант чи виплати від іншої установи для розробки свого проекту.

Також цікавою ініціативою є заходи «Європейської ночі науковців», що покликані пробудити інтерес до науки та поширити знання серед їх учасників. У рамках «Ночі» проводяться дні науки, конференції, показові дослідження та конкурси. Ще одна чудова можливість перейняти досвід написання проектів «Горизонту 2020» - це зареєструватись як експерт на офіційному сайті програми.

Координатор контактного пункту за даним напрямом також розтлумачила присутнім алгоритм участі у конкурсному відборі та критерії присудження грантів. Пані Вікторія поділилася з слухачами деякими корисними посиланнями та контактними даними Національного контактного пункту у місті Києві, куди безпосередньо слід звертатися для участі у вищеназваних програмах. Даний захід став корисною нагодою для тих, хто хотів би пов’язати своє життя з наукою. Тому лишається сподіватись, що минула зустріч та дана програма дадуть поштовх до більш плідних досліджень і зацікавленості вітчизняних науковців.

Дятленко Вероніка, студентка 4 курсу юридичного факультету

Прес-центр Ради молодих вчених юридичного факультету

SZhdymDygdM

V7LFbWTMbYo

2877

Коментарі