HONOR ET GLORIA, UTILITAS

24 жовт. 13:02 |

Багатомовний термінологічний портал ВОІВ WIPO Pearl

(1 Голосувати)

Багатомовний термінологічний портал WIPO Pearl, створений ВОІВ та презентований у вересні 2014 року, надає безкоштовний доступ до величезної кількості багатомовної науково-технічної термінології, що використовується в патентних документах (http://www.wipo.int/wipopearl).

CWWmiJMUkAIEaC2.png large

Цього року до термінологічної  бази даних WIPO Pearl додано 15 000 нових термінів та 2 500 нових понять.  На сьогодні вона нараховує понад 160 000 патентних термінів, які узгоджені з експертами WIPO – РСТ. Загалом 17 000 понять (85%) пов’язані з іншими поняттями в базі даних і ці зв'язки можна переглянути за допомогою пошуку у «поняттєвій мапі» (http://www.wipo.int/wipopearl/search/conceptMapSearch.html).

Крім того, за результатами співпраці з Університетом Іллінойсу (США) термінологічна база поповнилася 60 термінами в галузі телемедицини.

Завдяки веб-інтерфейсу WIPO Pearl сприяє точному та узгодженому використанню термінів на 10-ти офіційних мовах публікацій РСТ. Відтепер інтерфейс WIPO Pearl крім англійської, іспанської, китайської, португальської, російської, французької та японської мов, доступний ще й корейською та німецькою. Користувачі можуть обрати мову у верхньому правому куті екрану.

База даних містить терміни, що використовуються в міжнародних заявках, поданих за системою РСТ, а згодом міститиме термінологічні колекції, що стосуються інших сфер діяльності ВОІВ, таких як торговельні марки, промислові зразки, угоди й договори, адміністративні функції яких здійснюються ВОІВ, а також юридичну термінологію, що використовується в Договорі РСТ.

Користувачі за допомогою функції пошук «поняттєвих зв'язків» мають змогу знаходити зв`язки між двома поняттями на будь-якій з 10-ти мов, з відображенням всіх пов'язаних між собою понять, і використовувати всі або деякі з цих термінів та їх синоніми для виконання комбінованого пошуку за ключовими словами у PATENTSCOPE.

Отже, багатомовна термінологічна база даних надає користувачам доступ до наукових і технічних термінів, вона також сприяє правильному та послідовному їх використанню на різних мовах і спрощує пошук та обмін науково-технічними знаннями.

260 Останнє редагування 17 груд. 15:09 |

Коментарі