HONOR ET GLORIA, UTILITAS

30 квіт. 09:46 |

Відкрита лекція до Міжнародного дня інтелектуальної власності (26 квітня 2018 р.)

(3 )

26 квітня 2018 р. в стінах Київського національного університеті імені Тараса Шевченка за підтримки кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України та Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) відбулася відкрита лекція до Міжнародного дня інтелектуальної власності. Святковий захід був присвячений ролі жінок в сфері інтелектуальної власності. Тому урочиста подія, присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності, відбулася під девізом «Рушійна сила змін: жінки в сфері інновацій і творчості». В рамках свята відбулися цікаві виступи провідних спеціалістів з питань інтелектуальної власності та пройшла соціальна акція «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» безстрокової просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП). 

Зі вступним словом привітала усіх учасників заходу завідувач кафедри інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, д.ю.н., професор, академік Національної академії правових наук України О. Орлюк. Олена Павлівна зазначила, що закінчення інституційної реформи в сфері інтелектуальної власності планується здійснити протягом року. При цьому Національний орган інтелектуальної власності повинен здійснювати не тільки функції з видачі охоронних документів у сфері інтелектуальної власності, а також бути міцним центром інноваційної діяльності. О. Орлюк наголосила, що сьогодні в сфері інтелектуальної власності активно постає необхідність насичуватися кадрами та постійно навчатися, щоб відповідати потребам ринку. Також Олена Павлівна підкреслила, що потрібно поважати результат інтелектуальної власності та знаходити баланс між природними правами та правами інтелектуальної власності. Наприкінці свого виступу О. Орлюк побажала всім присутнім бути брендом, якого потребує Україна.

Надзвичайно гострі питання в сфері інтелектуальної власності в своїх виступах піднімали представники Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП). Координатор з підтримки громадських проектів УАПП, голова комісії з питань інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine В. Березанська наголосила, що для боротьби з контрафактною продукцією необхідно: 1) активно відслідковувати поставки; 2) підвищувати кримінальну відповідальність; 3) проводити просвітницькі кампанії (зокрема, закордоном вони реалізуються в аеропортах, на площах, в мегамаркетах тощо). Координатор з підтримки громадських проектів УАПП звернула увагу присутніх на вагому проблему – закінчення за останні роки розгляду справ у сфері інтелектуальної власності, що розпочались у 2014 та 2015 роках. Також В. Березанська підкреслила недосконалість механізму дії митного реєстру об’єктів права інтелектуальної власності, оскільки за 2017 р. було зафіксовано 9700 випадків призупинення митного оформлення, з яких було заведено лише 14 справ, все інше – це призупинення паралельного імпорту.

Вагомою частиною відкритої лекції до Міжнародного дня інтелектуальної власності став майстер-клас від провідних експертів у сфері інтелектуальної власності щодо визначення ознак оригінальності товарів широкого вжитку, що включав захоплюючий конкурс серед команд викладачів та студентів – «Як відшукати серед контрафакту оригінальний товар». Також учасники святкового заходу змогли оглянути експонати Музею підробок, задати питання експертам УАПП, дізнатися більше про проблему виробництва та споживання контрафакту, отримати пораду як не купити підробку та взяти участь у анкетному опитуванні УАПП.

Заключним виступом у заході, присвяченому ролі жінок у сфері інтелектуальної власності, була доповідь Г. Дорожко, який розповів про проблеми авторського права та власні здобутки у цій сфері.

woF1sretTTY

2a4iOUVvXfI

38h0NHxI0RU

SSHVb4VFRF8

sg5nbcDXRqQ

sRv2gTxLoxo

ns9hFvz wys

DSCN1992

PLwNeCWfmrQ

396 Останнє редагування 02 трав. 13:56 |

Коментарі