HONOR ET GLORIA, UTILITAS

26 квіт. 00:54 |

Міжнародний день інтелектуальної власності (26 квітня 2018 р.)

(0 )

Щорічно 26 квітня світове співтовариство відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності, що підвищує інформованість громадян про те, що охорона прав інтелектуальної власності сприяє розвитку інновацій і творчості. Основна мета свята – це розвиток доступної міжнародної системи інтелектуальної власності у всьому світі.

У вересні 2000 р. Генеральна Асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) на засіданні прийняла рішення заснувати Міжнародний день інтелектуальної власності для того, щоб надати можливість підкреслити велике значення інновацій у житті суспільства. Саме в цей день у 1970 р. вступила в силу Конвенція, що засновує ВОІВ, яка покликана сприяти охороні та розвитку інтелектуальної власності в усьому світі, і яка, як спеціалізована установа ООН з питань творчості та інтелектуальної власності, веде свою діяльність, насамперед, на розширення і розвиток збалансованої та доступної міжнародної системи інтелектуальної власності. Пропозицію відзначати Міжнародний день інтелектуальної власності винесла на розгляд ВОІВ делегація Китаю 9 серпня 1999 р.

З тих пір Міжнародний день інтелектуальної власності щорічно надає всім зацікавленим сторонам унікальну можливість розповісти про внесок інтелектуальної власності в розвиток мистецтва і технічних інновацій, що допомагає формувати новий вигляд світу.

Тому, вже традиційно, в цей день проходять різні тематичні заходи, акції та кампанії, метою яких є привернення уваги світової громадськості до проблем, з якими стикається ВОІВ при вирішенні поставлених перед нею завдань, а також з метою інформування суспільства про те, що являє собою інтелектуальна власність, і яким чином система її захисту сприяє розвитку багатьох напрямів прогресу: від мистецтва до інноваційних технологій. Метою таких зустрічей є демонстрація того, як інтелектуальна власність сприяє створенню інноваційних технологій, розвитку мистецтва та покращенню життя суспільства. В цей день Генеральний директор ВОІВ поширює святкове послання, адресоване своїм регіональним представникам. А на загальнодержавному рівні відбуваються святкові події, під час яких відзначаються автори найзначиміших винаходів та раціональних пропозицій.

Міжнародний день інтелектуальної власності 2018 р. проходить під гаслом «Рушійна сила змін: жінки в сфері інновацій і творчості». У цьому році в рамках заходів з нагоди цього дня прославляється розум, винахідливість, допитливість і сміливість жінок, які своєю працею змушують світ змінюватися і формують наше спільне майбутнє.

Щодня завдяки жінкам з’являються кардинально нові винаходи і корисні розробки, що перетворюють наше життя і розширюють межі у сферах астрофізики, нанотехнологій, медицини, штучного інтелекту, робототехніки тощо. В творчих галузях: кіномистецтві, анімації, музиці, дизайні, скульптурі, літературі жінки також постійно переосмислюють саму концепцію культури, шукають рамки художнього і творчого вираження, відкривають і пізнають нові світи. Помітні досягнення величезного числа жінок у всьому світі, що заражають своїм ентузіазмом, змушують наш світ змінюватися. Відоме гасло «Нам це під силу!» з вуст представниць прекрасної статі надихає. Вражаючі успіхи жінок у сфері інтелектуальної власності є безцінною спадщиною для сучасних юних творців.

Сьогодні жінки частіше ніж в минулому займають лідируючі позиції і рішуче заявляють про себе в науці, техніці, діловій сфері та мистецтві. І це вселяє надію. Адже, працюючи разом, ми зміцнюємо потенціал людства і підвищуємо здатність до збагачення нашого спільного культурного фонду і розвитку глобальної охорони здоров’я і охорони навколишнього середовища.

Прийшов час задуматися про те, як включити в творчу та інноваційну діяльність ще більше жінок з різних країн, і зрозуміти, чому це важливо. Тема Міжнародного дня інтелектуальної власності цього року дозволяє розповісти, як система інтелектуальної власності здатна підтримати інноваційно і творчо мислячих жінок в їх прагненні перетворити свої неймовірні ідеї в якісний ринковий продукт.

Интеллектуальная собственность

409 Останнє редагування 26 квіт. 01:36 |

Коментарі