HONOR ET GLORIA, UTILITAS

20 бер. 12:33 |

Про проект

(0 )

Основними завданнями проекту Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності є відбір і узагальнення пропозицій з питань удосконалення законодавства, що надходять від громадян та організацій, проведення системного аналізу законодавства, правозастосовчої практики та найважливіших законопроектів, а також експертний правовий супровід законотворчої і правозастосовчої діяльності.

В даний час Центр здійснює не тільки освітню і наукову, а й експертну діяльність. Серед напрямків експертної діяльності Центру важливе місце займає моніторинг правозастосування, який представляє собою збір, узагальнення та аналіз практики застосування нормативно-правових актів державними органами, а також органами місцевого самоврядування.

Зазначена діяльність необхідна в цілях виявлення суті, яка надається нормативно-правовим актам при їх застосуванні, а також виявлення ситуацій, коли такий зміст розходиться з цілями, визначеними при прийнятті нормативно-правового акту, з закладеними в нього принципами правового регулювання і буквальним змістом його нормативних положень.

Зібрані матеріали узагальнюються і аналізуються експертами Центру. Кваліфікований аналіз зібраної практики дозволяє виявити причину колізій, виявлених у правозастосуванні, а також намітити шляхи їх можливого вирішення, пов’язані як з внесенням змін до нормативно-правових актів, так і їх належним тлумаченням.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання, громадяни можуть звертатися до Центру з ініціативами щодо проведення моніторингу, із запитами про підготовку експертних висновків, в тому числі щодо причин і способів вирішення проблем, виявлених як в ході моніторингу, так і тих, що виникли в рамках діяльності відповідних органів.

425

Коментарі