6 жовтня в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в залі Вченої ради відбулася конференція з адміністративного права.
Варто відзначити, що це — перша така масштабна конференція. Її особливістю було те, що конференція була безкоштовна для участі та публікування свої наукових тез. Українських науковців було безліч, але також виділялись й польські та білоруські гості. Кафедра адміністративного права також була рада презентувати видання книги адміністративіста, колишнього ректора університету та досвідченого й леґендарного науковця Юрія Панейка.
З привітальним словом від імені ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка виступив декан юридичного факультету Гриценко Іван Сергійович. Він наголосив на тому, що адміністративне право прийшло в Україну саме в німецькій інтерпретації. Крім того, Іван Сергійович зосередився на питанні адміністративно-правової історії юридичного факультету, а саме ознайомив слухачів з тими постатями науковців, які відзначилися найбільше.
Модерував конференцію Володимир Михайлович Бевзенко — завідувач кафедри адміністративного права, людина, що чи не найбільше доклала зусиль до організації цього заходу. У вступному слові він вказав на невід’ємну роль доктрини у практиці та наголосив на актуалізації знань відповідно до потреб сьогодення: «Не може бути просто знань, без знань які включають у себе досвід України та Європейських країн». Гете у одній зі своїх робіт сказав: «Той, хто працює і для себе, і для інших, отримує радість, помножену багаторазово». Завдяки таким ентузіастам як Юрій Лукич Панейко ми маємо звідки черпати знання. Праці таких людей ніколи не втратять актуальність, вважає Бевзенко.
В ході конференції було запрошено багато правників — розповімо трохи про них.
Коліушко Ігор Борисович – голова правління Центру політико-правових реформ. Він розказав як зародилася ідея видати книгу Юрія Панейка. Саме Ігор Борисович займався відродженням адміністративно-правової спадщини Юрія Панейка. Перед собою він ставив такі завдання як збереження оригінальності книги, можливість донести найголовніші ідеї до студентів, а також правильність подачі термінології, яку використав Панейко Юрій Лукич.
Заслужений юрист України – Стецюк Петро Богданович вказав на те, що Юрій Панейко – це постать, яка нещодавно відкрита для українського суспільства, він є яскравим представником державної теорії місцевого самоврядування. Петро Богданович зробив короткий екскурс біографією видатного адміністративіста, автора праці «Теоретичні основи місцевого самоврядування» 1963 року.
Член – кореспондент Національної академії наук України Шаповал Володимир Миколайович зосередив увагу слухачів на питанні «Конституційні засади виконавчої влади в Україні». В ході обговорення він зауважив, що адміністративне право своїм інструментарієм продовжує конституційне право.
Футей Богдан Петрович, суддя Федерального претензійного суду США (1987 – 2002 рр.), визначив роль Українського Вільного Університету у розвитку сучасної юридичної науки і освіти в Україні та вказав на те, що кожна наука повинна мати свій історичний блок, адміністративне право – не виняток. В залі Вченої ради були присутні і його студенти.
Голова Вищого адміністративного суду України (2004 – 2011 рр.) Пасенюк Олександр Михайлович висловився з приводу сучасного стану адміністративного судочинства та наголосив на його перспективах.
Добковські Ярослав, керівник кафедри адміністративного права факультету права Вармінсько-Мазурського Університету в Ольштині, визначив актуальність поглядів Юрія Панейка на сутність самоврядування в сучасній адміністративно-правовій доктрині.
Професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Костицький Василь Васильович відзначив соціолого-правові погляди Юрія Панейка. Василь Васильович вказав, що право – соціокультурний феномен.
Жернаков Михайло Володимирович, головний експерт з судової реформи Реанімаційного пакету реформ, виступив з актуальним питанням «Закон про адміністративні процедури: mission possible?».
В процесі обговорення піднятих питань брали участь українські адміністративісти, судді, доктори юридичних наук, закордонні гості.
Матеріал репортажу підготували Анастасія Бєльчик та Альона Марченко (члени Інформаційного департаменту СПЮФу). Фотокадри (взяті з відео): Кирило Король (голова Інформаційного департаменту СПЮФу).