HONOR ET GLORIA, UTILITAS

×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 104
20 вер. 12:48 |

Курс «Аналіз та менеджмент публічної політики» на юридичному факультеті

Автор
(1 Голосувати)

На юридичному факультеті започаткована факультативна навчальна програма «Аналіз та менеджмент публічної політики» (“Analysis and management of public policies”), що фінансується Швейцарським державним комітетом з освіти та науки. Перша серія заходів в рамках програми відбулася 19-21 травня 2010 року, друга – 14-15 вересня 2010 року. Планується, що курс стане регулярним. Викладання здійснює проф. Петер Кньопфель (Peter Knoepfel) зі Швейцарської вищої школи державного управління (Swiss Graduate School of Public Administration), м. Лозанна.

Курс відображає як концептуальну модель аналізу, програмування та впровадження публічної політики на всіх рівнях управління, так і конкретні інструменти, механізми забезпечення реалізації публічних заходів. Концепція аналізу і менеджменту публічної політики передбачає можливість, усвідомлюючи зв’язки між дійовими особами публічної політики, досягти поставленої мети без залучення ресурсів, які знаходяться поза системою відносин в конкретній публічній сфері.

Беручи участь в курсі, студенти набувають не тільки теоретичні знання, а й застосовують їх на практиці, вивчаючи і досліджуючи обрані ними проблеми в публічній політиці. Так, під час першого курсу лекцій увагу студентів привернули: проблеми запровадження альтернативних джерел енергії в Україні; проблеми поводження із відходами домогосподарств; проблеми мовної політики в Україні.

Курс «Аналіз і менеджмент публічної політики» побудовано так, щоб студенти мали можливість:

набути знання із вуст розробника курсу – професора Пітера Кньопфеля;

обрати цікаву проблему в публічній політиці;

провести аналіз проблеми;

підготувати колективну доповідь з аналізу і менеджменту публічної політики в обраній сфері;

оприлюднити результати проведеного дослідження, запропонувати конкретні шляхи вирішення виявленої проблеми;

почути пропозиції та зауваження професора Пітера Кньопфеля та своїх колег;

доопрацювати доповідь із врахуванням висловлених побажань;

і, як наслідок пройденого шляху, - отримати Сертифікат про навчання (Certificate of Advanced Studies (CAS)) на 10 балів ECTS (European Credit Transfers and Accumulation System).

Учасники курсу переконані, що вивчення права – це велика справа, якою ось вже 175 років займаються студенти юридичного факультету. А вивчення аналізу і менеджменту публічної політики – це, по суті, розширення меж свідомості студента-юриста, який вже бачитиме в праві не тільки мету, а й один із багатьох засобів для досягнення публічних цілей.

20989 Останнє редагування 05 квіт. 10:06 |

Коментарі