HONOR ET GLORIA, UTILITAS

×

Xəbərdarlıq

JUser: :_load: ID-si 62 olan istifadəçini yükləmək alınmadı

Навчальний сезон розпочато! Університет юних правознавців гостинно відчинив двері майбутнім юристам.

Rate this item
(0 votes)

21 квітня 2015 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулась перша лекція в рамках Всеукраїнського проекту «Університет юних правознавців».

Університет юних правознавців – це майже справжній університет для дітей, які бажають отримати нові знання у сфері права та юридичної професії.

Ініціатива реалізації проекту належить професору кафедри адміністративного права юридичного факультету Роману Сергійовичу Мельнику

Програма проекту складається з курсу, який включає у себе вісім тематичних лекцій з основних галузей права. Усі лекції проходять у формі гри, тому дитині надзвичайно цікаво та легко розуміти і запам’ятовувати важливі питання у різних сферах юриспруденції. Участь у розвиваючих та захоплюючих заняттях для школярів безкоштовна.

Ставши учасником проекту, дитина, окрім нових знань, отримує студентський квиток (як і належить кожному студенту), в якому одночасно проставляються відмітки про відвідані школярем зайняття. По закінченні запланованого курсу, активні юні студенти отримають Диплом юного правознавця.

У вступній лекції проекту, присвяченій основам правознавства, правам та обов’язкам дитини, цього тижня взяли участь школярі 6-7 класів гімназії № 48 і спеціалізованої школи № 53 міста Києва.

Лекції для школярів проводили студентки 3-го курсу Михайленко Дарина, 1-го курсу магістратури Митник Олена та 2-го курсу магістратури Утченко Катерина, які з використанням різноманітних інтерактивних засобів, через цікаві факти, завданнями і вікторинами пояснили дітям для чого існують правила у суспільстві, що таке право, які галузі права виділяють юристи і в чому їх особливості.

Юні правники записували основні поняття та найважливіші питання у спеціально розроблені для проекту зошити, вирішували кросворд, відгадували загадки, аналізували давно відомі їм казки з позиції порушення певного права головного героя (для дітей історія з дитинства набула нового - правового змісту). Найактивніші зі студентів отримували солодкі призи.

Однією з найбільших «родзинок» лекції стало яскраве та кольорове Дерево права, що уособлювало собою усю структуру правової системи, де кожна з гілок дерева відображала окрему галузь права, а листочками позначались права та обов’язки дітей відповідно до українського законодавства та міжнародного права. Візуальний ефект справив неабияке враження на дітей та сприяв запам’ятовуванню важливої інформації.

Загалом захід відбувався у форматі живого спілкування в поєднанні з оригінальними видами робіт, спрямованими на те, щоб полегшити процес сприйняття доволі складної інформації, але, безумовно, необхідної та корисної.
У результаті проведення лекції школярі зрозуміли найголовнішу істину – право існує практично у кожній сфері діяльності людини, а його вивчення не лише сприяє формуванню цілісного світогляду, а й може стати справою усього життя.

Юні слухачі щиро засмутились, коли лекція підійшла до завершення. Протягом усього часу діти проявляли надзвичайний інтерес та активність. Така реакція перевершила усі сподівання організаторів Університету юних правознавців. Досвід цієї лекції став корисним не лише для учнів, а й для всіх, хто її відвідав, адже спілкування з дітьми, які з таким відвертим захопленням реагують на нову інформацію, не може залишити когось байдужим.
Як зазначав В. Гюго, «Дитина – це прийдешнє», а тому в процесі їх виховання робиться значний вклад в історію нашої країни, а отже і в історію світу. Саме через це подібні заняття набувають великої користі та значення для усього суспільства. І хто знає, можливо сьогодні діти приходять в Червоний корпус простими слухачами лекції, а через роки повернуться у нього студентами-першокурсниками…

Усі юні гості, які завітали до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, були запрошені до участі у наступних лекціях у рамках проекту «Університет юних правознавців», які будуть присвячені окремим галузям українського права та відбудуться вже найближчим часом.

Слідкуйте за нашими новинами на сайті юридичного факультету!

За детальною інформацією звертайтесь до організаторів проекту:
професора кафедри адміністративного права юридичного факультету Мельника Романа Сергійовича (063 736 57 87),
Першого заступника Голови Студентського парламенту юридичного факультету Утченко Катерини (063 420 58 02).

Висловлюємо вдячність студентам юридичного факультету, які допомогли втілити даний проект у життя: студентам 4 курсу Товмач Анні, Машталер Олесі, Потернаку Віктору, студенту 3 курсу Мележику Артуру, студентам 2 курсу Балюбаш Ілоні, Лутчин Уляні, Павловій Ларисі, Іваницькому Антону, Олейнику Валерію, а також студентам 1 курсу Бойко Тамарі, Лебеденку Єгору, Клименко Анні та Очеретянко Дарині.

Read 5024 times Last modified on Cümə axşamı, 03 Sentyabr 2015 14:31

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.