Науково-педагогічний колектив кафедри службового та медичного права підготував платформу для жвавої дискусії у секції «Публічне адміністрування та медичне право»

12 травня 2022 року в рамках Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання розвитку юридичної науки та практики – вплив воєнних дій», присвяченої Дню науки Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, науково-педагогічний колектив кафедри службового та медичного права підготував платформу для жвавої дискусії у секції «Публічне адміністрування та медичне право». Робота виявилася надзвичайно плідною, адже до проблематики обговорення злободенних питань, які виникають в умовах воєнного стану, долучилися не лише студенти, аспіранти, докторанти, а й представниця медичного батальйону «Госпітальєри», керівник групи медичної евакуації поранених із зони бойових дій – лікар-доброволець Іванна Чобанюк.
Із вітальним словом роботу секції відкрив завідувач кафедри службового та медичного права, д.ю.н., професор Анатолій Берлач. До обговорення долучилися д.ю.н., професор Олексій Проневич, д.ю.н., доцент Іванна Мацелюх, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, д.ю.н., доцент Олеся Радишевська та модератор заходу - д.ю.н., професор Наталія Литвин.
У ході роботи конференції актуалізувалися питання діяльності органів публічної адміністрації в умовах воєнного стану, обмеження права публічних службовців на свободу слова під час війни, проблеми забезпечення гендерного паритету у сфері оборони держави, міграційна політика на сучасному етапі, особливості юридичної відповідальності публічних службовців тощо. Закцентувано увагу на досвід держав-членів ЄС в означених сферах.
Окрема увага була присвячена питанням адміністрування у сфері охорони здоров’я в умовах воєнного стану, особливостям функціонування медичних батальйонів, лікарі яких першими надають допомогу пораненим, опікуються їхньою евакуацією із поля бою, проблемам забезпечення права на охорону здоров’я для усіх категорій населення в сучасних умовах. Визначено вектори, які потребують окремої уваги у руслі гармонізації та адаптації вітчизняного законодавства до стандартів Європейського Союзу.
На завершення засідання завідувач кафедри службового та медичного права, д.ю.н., професор Анатолій Берлач подякував усім учасникам наукового заходу, побажав міцного здоров’я та найскорішої ПЕРЕМОГИ!
Адреса
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60
Приймальня директора Навчально-наукового інституту права
(044) 239-31-86
Денне відділення
(044) 239-31-34
Заочне відділення
(044) 239-31-47
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: консультаційний центр
(044) 481- 45- 88, 45- 88
E-mail приймальної директора ННІ права
femida_knu@ukr.net
Telegram
Facebook
YouTube
Instagram
E-mail відбіркової комісії ННІ права
vstup.law@knu.ua