⚔️ ЮРИДИЧНА ОБОРОНА: ЩОДО ЗЛОЧИНУ ГЕНОЦИДУ

 Звірства, вчинені рашистами на території України за період війни, які шокували весь цивілізований світ, все частіше почали називати геноцидом.

 

На наше переконання, такий термін є коректним не тільки з точки зору суті цього ганебного явища, але й з точки зору нормативного регулювання Конвенцією про попередження злочину геноциду та покарання за нього, прийнята Генасамблеєю ООН 9 грудня 1948 року (далі – Конвенція).

 

В контексті оцінки цього ганебного і неприйнятного явища заслуговує на увагу преамбула Конвенції, в якій стверджується, що геноцид є злочином, який порушує норми міжнародного права та суперечить духу та цілям ООН, і що цивілізований світ засуджує його, а також визнається, що протягом всієї історії геноцид приносив великі втрати людству.

 

В ст. ІІ Конвенції під геноцидом розуміються такі дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку:

     а) вбивство членів такої групи;

  1. b) заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розлади членам такої групи;
  2. c) навмисне створення для будь-якої групи таких життєвих умов, які розраховані на повне чи часткове фізичне знищення її;
  3. d) заходи, розраховані на запобігання дітонародженням у середовищі такої групи;

     е) насильницька передача дітей із однієї людської групи до іншої.

 

Нажаль, доказів вчинення ерефією актів геноциду в Україні вже більш, ніж достатньо, і, на превеликий жаль, нові акти виявлятимуться ще не одноразово.

 

В ст. ІІІ Конвенції проголошується, що покаранню підлягають такі дії:

а) геноцид; b) змова з метою геноциду; c) пряме та публічне підбурювання до скоєння

геноциду; d) замах на геноцид; e) співучасть у геноциді.

 

До особливої уваги «асвабадітєлєй»:

особи, що здійснюють геноцид або будь-які інші перерахованих у статті ІІІ Конвенції діянь, що підлягають покаранню, незалежно від того, чи є вони відповідальними за конституцією правителями, посадовими чи приватними особами (ст. ІV Конвенції),

а сторони Конвенції підтверджують, що геноцид незалежно від того, чи відбувається він у мирний або у воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права та проти якого вони зобов'язуються вживати заходів попередження та карати за його вчинення (ст. І Конвенції).

 

Немає сумнівів, що за вчинені в Україні актів геноциду всі їх організатори, підбурювачі, пособники та виконавці понесуть справедливу сувору відповідальність, а такі акти навіки будуть закарбовані чорними плямами в історії ерефії.

 

Слава Україні! ??

 

Підготував: д.ю.н., професор кафедри конституційного права ННІ права Євстігнєєв Андрій

Адреса
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60
Приймальня директора Навчально-наукового інституту права
(044) 239-31-86
Денне відділення
(044) 239-31-34
Заочне відділення
(044) 239-31-47
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ: консультаційний центр
(044) 481- 45- 88, 45- 88
E-mail приймальної директора ННІ права
femida_knu@ukr.net
Telegram
Facebook
YouTube
Instagram
E-mail відбіркової комісії ННІ права
vstup.law@knu.ua