День червоної руки

День червоної руки

Red Hand Day

 

Шановні колеги, студенти, громадо!

 

Сьогоднішній день наповнений важливим правовим змістом, оскільки 12 лютого щорічно відзначається День червоної руки або Міжнародний день боротьби з використанням дітей-солдатів.

Цей день відзначають з моменту набрання чинності (12 лютого 2002 р.) Факультативним протоколом до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах від 25 травня 2000 року, який Україною було ратифіковано Законом № 1845-IV від 23 червня 2004 року.

На жаль, світова правова проблема участі дітей у збройних конфліктах не оминула і України. Зокрема, за офіційними даними, було ідентифіковано 41 дитину як учасника відповідного конфлікту <https://jfp.org.ua/system/reports/files/80/uk/Justice_for_peace_in_Donbas_EUCCI_Children_in_armed_formations.pdf>.

Серед організацій, що беруть участь у боротьбі за права дітей та у світовій кампанії, спрямованій на популяризацію правових ідей, відображених у зазначених документах міжнародно-правового характеру, є Дитячий фонд Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), «Human Rights Watch», «Amnesty International», «Terre des Hommes», Молодіжний червоний хрест Німеччини, «Plan International».

Разом із Інститутом права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з широким колом учасників освітнього процесу та всіма свідомими членами суспільства, скажемо рішуче «Ні!» участі дітей у збройних конфліктах!

 

від імені колективу Інституту права

Київського національного

університету імені Тараса Шевченка

д.ю.н., професор, академік НАПрН України                                  Орлюк О.П.

Адреса
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60
Приймальня директора Інституту права
(044) 239-31-86
Денне відділення
(044) 239-31-34
Заочне відділення
(044) 239-31-47
E-mail
femida_knu@ukr.net