Студенти програми подвійного дипломування «Україно-Європейські правничі студії» спеціалізації «Право інтелектуальної власності» розпочали навчання в Університеті Миколаса Ромеріса (Вільнюс, Литва)

Студенти програми подвійного дипломування «Україно-Європейські правничі студії» спеціалізації «Право інтелектуальної власності» розпочали навчання в Університеті Миколаса Ромеріса (Вільнюс, Литва)

 

Наприкінці серпня 2020 р. студенти 2-го року навчання магістерської програми подвійного дипломування «Україно-Європейські правничі студії», що реалізується Інститутом права Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно зі Школою права Університету Миколаса Ромеріса (Вільнюс, Литовська Республіка), прибули на навчання до Литви. Цьому передувала необхідна організаційна підготовка, яка в умовах пандемії, викликаної коронавірсною хворобою, мала свої особливості. Студенти спеціалізації «Право інтелектуальної власності» діляться своїми думками про програму, першими враженнями від перебування у Вільнюсі, а також надають поради майбутнім студентам програми щодо підготовки до навчання у Литві.

 

Дмитро Кондик,

студент 2-го року навчання

магістерської програми «Україно-Європейські правничі студії»

 

Ми дуже вдячні, що нам була надано можливість навчатись у Інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка за магістерською програмою подвійного дипломування «Україно-Європейські правничі студії» та продовжувати останній рік навчання в університеті імені Миколаса Ромеріса (Вільнюс, Литва). Мати можливість отримати подвійний диплом – це дуже перспективно, а особливо диплом зразка Європейського Союзу, що дає можливість працевлаштування, як і в Литві так і по всій території ЄС.

Правнича школа Миколаса Ромеріса з права інтелектуальної власності входить у топ 250 кращих правничих шкіл за рейтингом QS World University rankings 2020. Поєднання ґрунтовних знань, здобутих у Інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка та у правничій школі Миколаса Ромеріса забезпечує підготовку висококваліфікованих правників для юридичних ринків обох країн.    

Здобуті компетентності дозволяють випускникам програми працювати у державному секторі (наприклад, в європейських та міжнародних організаціях, національних парламентах, урядах, міжнародних, регіональних та національних судах, інших наднаціональних, державних та муніципальних органах управління, що займаються архітектурою правового поля, запобіганням правопорушенням або врегулюванням суперечок, пов’язаних із захистом інтелектуальної власності), а також у приватному секторі (постачальники послуг юридичного консалтингу, компанії, що працюють у будь-якому секторі бізнесу та займаються захистом інтелектуальної власності), в академічних та дослідницьких установах.

 

 

 

Максим Чорний

студент 2-го року навчання

магістерської програми «Україно-Європейські правничі студії»

 

Ні для кого не секрет, що в 21-му столітті освіта відіграє дуже важливу роль в становленні та професійному розвитку кожної людини. Та чи можна сказати, що будь-яка освіта допоможе отримати бажану кваліфіковану та високооплачувану професію? Навряд чи. Саме високоякісна освіта стане хорошим помічником в цьому.

Тому мною було обрано магістерську програму подвійного дипломування в одному з найкращих університетів країни – Інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та в одному з кращих юридичних факультетів Європи – Університеті Миколаса Ромеріса/Mykolas Romeris University.

Потрібно бути готовим до деяких формальностей з відкриттям візи, адже це може зайняти деякий час. Не варто ігнорувати листи з MRU, адже там завжди можна знайти корисну та потрібну інформацію. І коли всі формальності буде подолано, залишається всього лише прибути до Вільнюса.

Наприклад, час польоту з Києва займе трохи більше години. І ось ви вже в комфортному, стародавньому, але водночас розвиненому та сучасному місті Вільнюс. Тут є і стародавні маленькі вулички, і великі бізнес-центри, і затишні ресторанчики, і доволі звичні для українців житлові райони.

Умови проживання в студентських гуртожитках Університету Миколаса Ромеріса здивують, адже тут ти відчуваєш себе, як вдома.Також ми вже встигли оцінити цікавий і захоплюючий підхід до навчання професійних викладачів Університету, які ще й в той же час є практиками. Хтось є суддею, а хтось відомим адвокатом. Тому не виникне жодних сумнівів, що і ми також зможемо стати фаховими спеціалістами після закінчення обох університетів.

Наразі наші заняття проходять в режимі онлайн, але ми з нетерпінням чекаємо на перші навчальні дні в студентських кампусах Університету, щоб з головою поринути у вивчення юриспруденції.

 

 

 

Артем Радченко

студент 2-го року навчання

магістерської програми «Україно-Європейські правничі студії»

 

Особисто для мене подорож до Вільнюса виявилась не надто легким завданням, і хоча місто знаходиться всього у півтори годинах комфортного польоту від серця України – Києва, все ж занадто мінливі умови бюрократичних апаратів обох країн, щодо перетину кордонів у тяжкі часи коронавірусу не надто позитивно вплинули на нашу поїздку.

Та все ж, не зважаючи на всі труднощі, я таки потрапив до омріяної Литви, де планував своє навчання в університеті Миколаса Ромеріса за програмою подвійного дипломування.

Вже з перших кроків після виходу з літака розумієш, що потрапив до іншої країни, і я навіть не про інший кут падіння сонячних променів чи густі північні ліси, якими окутаний Вільнюс, чистота і комфорт – ось основні стовпи містобудування Литви. На виході з аеропорту мене зустрів привітний водій автобуса, який мав доправити нас до студентського гуртожитку. Вже помітно старшого покоління чоловік здивував мене відмінною англійською. Пізніше я дізнаюсь, що майже всі в Литві володіють англійською, тому порозумітись навіть з випадковим перехожим не складало труднощів.

По дорозі в гуртожиток я був відверто вражений якістю Литовських доріг і для об’єктивності погляду, не зміг знайти жодної вибоїни за всю поїздку, хоч як і не намагався.

Нажаль через ситуацією з ковід, я ще не встиг досить добре познайомитись з містом, скоріше напам’ять вивчив всі стежки в університетському лісі. Не встиг побувати в історичному центрі, спробувати місцеву національну кухню.

Проте, мої дні самоізоляції в гуртожитку вже добігають кінця і я з нетерпінням чекаю цього знайомства.

 

 

Топ 5 порад майбутнім студентам цієї програми подвійного дипломування

 

  1. Відкривайте завчасно візу, бо всі візові центри переповнені та розгляд вашої заявки може тривати до 60 днів (офіційна інформація з сайту vfs.global.lithuania).
  2. При подачі заявки на запис до візового центру найзручніша та найшвидша форма – це запис через особистий кабінет на сайті vfs.global.lithuania (студентів поза чергою пропускають, але ви не єдині студенти, тому дивіться пункт 1).
  3. Радимо обов’язково відкрити банківський валютний рахунок з міжнародним зазначенням вашого імені та прізвища з фото; відсутність комісії та зручність розрахунку – це головний пріоритет. Всі розрахунки в Литві відбуваються на банківські рахунки онлайн, сенсу в готівці немає (як приклад, ми відкривали International euro card PrivatBank).
  4. Обов’язково кожного дня перевіряйте, чи не скасували ваш рейс, або не змінились умови пропуску в країну; безвізовий режим призупинений, потрапити в країну можливо виключно за візою і не раніше дати відкриття!!! За 72 години до в’їзду обов’язково потрібно зробити ПЛР-тест на ковід та мати негативний результат.
  5. Обов’язково перед виїздом в Литву оформіть всі документи у відділі академічної мобільності Київського національного університету імені Тараса Шевченка, це є обов’язковою умовою! Після повернення в України ви зобов’язані подати звіт та щоденник до відділу академічної мобільності Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Це основні поради, які мають вагоме значення для вашої подорожі. Особливу подяку ми передаємо нашим кураторам та менторам, які 24/7 допомагали вирішити всі організаційні питання та надавали швидку, професійну допомогу. Щиро дякуємо – проф., д.ю.н. Ващенко Юлії В’ячеславівні та проф., д.ю.н. Отрадновій Олесі Олександрівні!

 

Адреса
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60
Приймальня директора Інституту права
(044) 239-31-86
Денне відділення
(044) 239-31-34
Заочне відділення
(044) 239-31-47
E-mail
femida_knu@ukr.net
Telegram
Facebook
YouTube
Instagram